Kniha návštěv

Datum 13.08.2017

Vložil Melanie

Titulek "Drsňákům zdar!"

Odpovědět

Bohužel, musím napsal pro mně hroznou zprávu. 9. srpna 2016 mi moje milovaná drsňačka Cibulka, jinak Finka z Písků, zemřela. Doma, v náručí, za přítomnosti celé její "smečky" ji její pan doktor přišel uspat napořád. Dostala 1. injekci na usnutí, 2. na "hezké sny" a po čase 3. - na zástavu i tak už slabého srdíčka. Byla to statečná bojovnice, nechtěla život vzdávat, do poslední chvíle se snažila být s námi... Bohužel, její hlavička nemohla pochopit, proč ji zrazuje to donedávna skvělé tělíčko. Mojí Cibulce (Bérušce, Tůristce, Žížalce, Fuchtličce) bylo 18 let a 5 měsíců. Pochovala jsem ji nedaleko mé první drsňačky Citušky. Vím, že tu nikdo nejsme napořád, ale i tak mi to rve srdce. Doma ticho, nikdo nevítá, nečeká u dveří, nemluví na mne svýma očima. A tak už se nesměle rozhlížím po chovatelských stanicích po třetí a už naposled(vzhledem k mému věku a zdravotnímu stavu) po úžasné hrubosrsté jezevčičce. Přeji všem, aby vám vaše zlatíčka dělala radost co nejdéle a až nastane jejich čas, netrápila se a důstojně odešla do psího nebíčka. M.

Datum 16.01.2014

Vložil Lenka

Titulek vzpomínáme

Odpovědět

Dobrý den čtu jak tu hezky mluvíte o drsňácích.I mi jsme měli krásnou drsnosrstou fenečku Barunku,ale před pár dny nám ji přejelo auto.Drsnosrstý jezevčík je úžasné plemeno .Nadevšechno miluje svou rodinu i ostatní lidi.Je to poslušný pejsek,veselý a nadevše miluje les a svou loveckou práci.Už máme zamluvené štěně zase drsňačku,ale na Barušku nikdy nezapomeneme.Myslím,že fenky jsou lepší v tom že neutíkají a drží se u pána. Hezký den Lenka

Datum 12.11.2013

Vložil MELANIE

Titulek DRSŇÁKŮM ZDAR!

Odpovědět

Zamilovala jsem se do nich ve veterinární čekárně před 30 lety. Uviděla štěně, jeho chování a řekla si, že když si jednou pořídím psa, tak jedině hrubáčka. Prostě bomba, láska na první pohled... Dnes máme už druhou hrubačku(Cibulku, pardon - jinak Finka z Písků)-už 15ti letou(ale pořád v kondici!). První, Cituška, umřela v necelých 15ti letech, poprvé a naposledy,kdy mne, holka zlatá, zarmoutila... Brečela jsem na jejím hrobečku 3 dny, 4.den zakoupila časopis "Náš pes", vybrala chovatele a za pár týdnů jsme si jeli pro naši Cibulku. I ona je úžasná. Věrná a milující kamarádka, vášnivá turistka do pozdního věku(ne autem, ale po svých krátkých "pajdácích"!). Chytrá, komunikativní, soucitná, přemýšlející a domýšlející situace (i vážné). Jinou rasu bych už nechtěla! Jsou to psi malého vzezření, ale s velkým srdcem.
P.S.: Děkuji za krásné stránky! Jsem nováčkem na netu, teď jsem je objevila a ráda se k nim budu vracet! Hodně zdraví a úspěchů Vám i všem hrubáčkům a jejich páníkům, paničkám.

Datum 25.12.2012

Vložil mirka

Titulek ať se daří!

Odpovědět

Ať se daří páníčkům i jezevčíkům a všem kdo je milují na umí se o ně starat.Hodně zdraví a úspěchů v roce 2013.

Datum 03.04.2012

Vložil jana Novotná

Titulek úžasný drsnáčci a bezva stránky,,,,,,,,

Odpovědět

Mám doma 3letou drsnačku Amálku,kterou jsem si pořídila k mé 14leté dlouhosrsté Barunce,ale už bych jiného nez drsnáka nechtěla obě jezevčí holky,ale Amálka veselá zapojující do hry celou rodinu prostě bomba.až Barunka odejde do psího nebe budeme určitě schánět druhou a drsnou:tady ted v Karlíně chodí asi od Vás Valentýnka u pani Březinové je nádherná......mějte se krásně a chovu zdar

Datum 01.04.2012

Vložil AKEMI ZARA

Titulek Moc hezký web !!

Odpovědět

Přeji hezký den,
máte moc hezký web !! :-)
Přejeme mnoho úspěchů
www.akemizara.cz

Datum 24.12.2011

Vložil Jíťa

Titulek Pes či fena?

Odpovědět

Především Vám chci popřát krasné vanoční svátky a Vám i vašim drsňákům do nového roku hodně zdraví a super výsledky na poli pracovním i výstavním.
Rada bych se zeptala jaké jsou nejpodstatnější povahové rozdíly mezi psem a fenou u drsňáků mini? Je k dětem výrazně lepší fenka?
Děkuji.

Datum 07.06.2012

Vložil K. Benediktová

Titulek Re: Pes či fena?

Odpovědět

Všeobecně se říká, že lepší jsou fenky, kvůli méně dominantní povaze. Nicméně znám několik fenek ostrých jak břitva a několik psů, kteří jsou z dětí úplně vedle. Hodně to záleží na individualitě každého jedince. Určitě si v tomto případě nebrat to nejdominantnější štěně z vrhu.

Datum 29.08.2011

Vložil Pavlína Štrosová

Titulek DRSŇÁCI JSOU NEJ

Odpovědět

Měla jsem drsnosrstou fenku Taju z Modré hory od pana Keifera ze Sezimova Ústí moc hodná a zkoušky v norování na lišku...
Časem uvažuji o králičí fence,podobného rázu,tmavá s pálením...
Snad zde najdu,přeji mnoho zdaru ;-))

Datum 15.05.2011

Vložil Aleš

Titulek jedině drsňák

Odpovědět

Moc pěkné stránky. Už osm let máme po dvou dlouhosrstých drsňáka. je to absolutně jiný pes, než byli dlouhosrstí. Musím říct, že motto v záhlaví vaší stránky sedí :-) Pes je vyrovnaný, klidný, bez jakýchkoliv problémů s povahou. Není sice lovecky vedený, ale stal se absolutně jasným pánem celé čtvrti. Dobře hlídá a nepustí si ani žádného psa k tělu. Dokáže být samostatný, vyrovnaný a klidný, ale taky dokáže venku změnit povahu na rychlého pronásledovatele. Ideální jezevčík je drsňák. Všem, kteří chtějí vlídného psa, jenž smiluje svou smečku na smrt a doma je bezproblémový i lovce s nezávislou náturou a vlastním rozhodováním právě drsňáka doporučuju.